Vytváření virtuální vánoční pohody není skutečná pohoda.

Na ŽvB máme opět vánoce a i přes to, že o nich víme déle než od začátku roku, vždycky nás tak nějak zaskočí. V podstatě je situace stejná jako s těmi reálnými vánocemi. Chaos, chaos, chaos a spousta práce. Pro stavitele je to navíc práce, jejíž polovina se zahodí za týden a druhá polovina za týden druhý tak, jak se postupně dá pryč vánoční výzdoba a později celá ta hnusná zima. Když už je vše hotovo, všichni si užíváme tu vánoční atmosféru, tedy naše postavy si jí užívají,  neboť my z pravidla doufáme že se dá všude přes vánoční výzdobu projít, že se nikde nezapadá do sněhu nebo že nám hráči neutečou mimo hrad nějakou novou skulinou. Co všechno příprava takových vánoc obnáší?

Po technické stránce je třeba připravit sníh a výzdobu. To probíhá ve dvou fázích. Jako první se zazálohuje “letní” svět (statik + mapa) bez sněhu. Následně se tráva ve spoustě lokací nahradí sněhem, odstraní se květiny, listy ze stromů, zasněží se střechy, chodníky a prostě se udělá všechno co dělá zimu zimou. Zimní krajina se pustí do světa a opět se udělá její záloha pro pozdější použití. Nastupuje fáze vánoční, kdy se vytvoří veškeré odpovídající dekorace, vyzdobí se a zasněží síň, koleje,… no prostě všechno co vám tu vánoční hrůzu připomíná. Po vypuštění výzdoby do světa nastupuje další fáze a to fáze silvestrovská. Připraví se prostory pro konání silvestrovské oslavy a to naštěstí není taková práce. Po chvíli klidu vánoce odcházejí a je třeba odstranit výzdobu a to se dělá tak, že se vrátí pouze zasněžená záloha z doby před vyzdobením. Vánoční statik letí do koše. Po čase odchází i zima a tak se obnoví “letní” záloha ještě bez sněhu a zimní soubory opět letí do koše. Pro stavaře zima naštěstí skončila.

Jenže paralelně s technickou stránkou věci běží ještě přípravy ve hře. Je potřeba udělat spoustu další výzdoby přímo ve hře, hostinu, vymyslet programy večírků a hlavně ještě připravovat dárky plus na druhej straně dárky ještě prodávat. Souběžně s tím vším ještě běží výuka, akce,… Následně je třeba zase všechen ten vánoční bordel uklidit.

Šílenost? Realita, která se každoročně několikrát opakuje. Ale určitě si to všichni náramně užíváte a věříme že nám to za to stojí.

Pokud  by se někoho zajímalo, proč se zimní statiky zahazují, tak  je to proto, že každý rok je zasněžovaný svět mírně jiný jiný. Nelze tedy stále používat několik let starý zasněžený svět neboť ten nezasněžený se za tu dobu změnil.

Za 2 hodiny musí být soubory pro update a jediné co je vyzdobené je velká síň a vstupka. No, to bude sranda. (psáno včera)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>