Když teď píšu pokračování článku o svých začátcích, ještě pořád nevím jak byla první část povedená, protože je naplánováno zveřejnění na později. Takže snad tohle nepíšu zbytečně a vy jste se na pokračování alespoň trochu těšili.

Nový začátek

Jak jsem tak objevoval (téměř nekonečné) možnosti Ultimy a přitom narážel na omezenost Endoru (a jeho hráčů), napadla mě myšlenka udělat si vlastní shard. Určitě jako mnoho nespokojených hráčů přede mnou. Místo toho jsem se však dostal do náborové sekce různých shardů na fóru o Ultimě. Tam jsem narazil na spoustu existujících avšak moc konvenčních, klasický, přízemních, nudných prostě obyčejných shardů ale i na inzerát jakého SG (Star Gate) projektu, na který jsem později se zaujetím reagoval. Protože jsem obdržel odpověď, že projekt už je jaksi mrtvý, byl jsem odkázán na jiný, ne méně zajímavý, projekt…

A tak jsem se ocitl na ŽvB HP SHARDU. Zde je  třeba si uvědomit, jakou obrovskou náhodou, protože o HP jsem jaksi nikdy neměl zájem. Rozhodl jsem se to zkusit. Skočil jsem rovnou do pozice Stavaře. Téměř do posledního kliku si pamatuji ten Den. Den kdy jsem zapnul ŽvB, spustil Pandoru a pokusil postavit svou první “stavbu” podle pokynů Vaška. Píšu pokusil, protože myslím, že nikdy nebyla dokončena a nikdy nebylo poznat co to vlastně má být. “Stavba” znamená kombinace Blue floor a něco Brick wall. Proč píšu o použitých prvcích? Abych vás unudil? Nikoliv a kdo kdy stavěl něco v Pandoře tak dobře ví, že Blue floor a Brick wall je první podlaha a první zeď, na kterou v abecedně řazeném seznamu prvků v Pandoře narazíte. Tato kombinace je tak specifická, že ji každý pokročilý stavitel musí nesnášet a používání těchto prvků je důkazem o nedostatku fantasie, píle i zkušeností, protože prostě stavíte z toho, co vám padne pod ruku jako první . Já jsem na tuto kombinaci přímo vysazen, a jak jí u někoho vidím, tak mu to okamžitě náležitě vytýkám. Ale každý stavitel nějak začíná a pokaždé stejně.  Jak to už na ŽvB chodí, postupně jsem získal i herní postavu a začal se objevovat mezi hráči. Nikdy předtím jsem RP nehrál a tak to mnohdy bylo na úrovni dnešních nově příchozích hráčů. Ale RT je v podstatě taky hráč, takže myslím, že mě to omlouvá. Posouzení nechám na vás. Měl jsem hrát Filche a vše co jsem věděl bylo, že je přísný a protivný. Když jsem se poprvé potkal se studenty tak jsem jim vynadal za kouření na záchodech. O HP jsem fakt vůbec nic nevěděl. Je to možná vtipné, komické ale i docela trapné, že? Byl Alfa provoz a já už si vybavuji jen pár hráčů, Amandu, Annabell a Nariona, kteří později přešli do Týmu.  Moje stavitelské i RP dovednosti se zlepšovaly každým dnem. Endor jsem již moc nenavštěvoval, protože jsem po chvíli ve všech stavbách viděl chyby, zrůdnosti a jiné problémy. Ve volných chvílích jsem začal pouštět i mimo oblasti svého působení, do grafiky a skriptů. Jak to dopadlo můžete vidět na obrázku níže. Nahlédnutím Ultimě pod pokličku jsem se dozvěděl co jak funguje a hraní na Endoru po cca třech letech ztratilo kouzlo. Ultima nikoliv! Jen to tuctové hraní a honění levelů, skillů a mamonu.  Jako snad v každé hře. Začal jsem se tedy zajímat více o kvalitu dění, lidí, hry a příběh. Registrací na Andarii byl osud Endoru nadobro zpečetěn a začíná nová éra… ale až příště.

 1. To auto se mi líbí nejvíc 😀 Jen na přední sedadla by se vešlo všech šest(sedm) postav 😀 Jinak tvoje články se mi celkem líbí.

  Btw. Kdo vlastně poprvé přišel s HP shardem?

 2. Pokračování pokračování! *skanduje* Zajímá mě co napíšeš k Andárce. Endor je velká neznámá kam nikdy nevkročim, ale Andárku sem si osahal, takže s tebou chci v něčem(ne)souhlasit.

  Jinak s HP Shardem přišel poprvý Kučíř a Topper a jejich pes.

 3. Pokračování bude určitě, snad už zítra. Jsem rád že se to líbí 😉
  *taky ho zajímá co napíše k andárce*

  Celá tahle série se bude týkat především mé cesty, mého stylu hraní a mých názorů. Ještě chystám zvláštní články pro porovnání oněch shardů, kde se pokusím sepsat všechna pozitiva i negativa.

 4. to ja som mala minuly rok a aj by som si ich cekolm uzila keby mi potvrdenie o prijati na vs prislo skor ako prveho septembra, ale takto to bolo cekolm zle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>