Přináším dlouho očekávaný návod na zprovoznění vlastního CentrEd serveru (cedserveru) pro všechny, kteří chtějí stavět v Ultima Online a třeba se i jednou přihlásit do ST Života v Bradavicích.

 1. Stáhněte aktuální verzi cedserveru z následující adresy:  http://redmine.aksdb.de/attachments/download/35/cedserver_win32_0-6-3.zip
 2. Soubor cedserver.exe, který je uvnitř staženého ZIP souboru, přesuňte do libovolného umístění na Vašem počítači. Já si pro něj vytvořil složku cedserver přímo na disku C:\. Moje cesta tedy vypadá následovně: C:\cedserver\cedserver.exe
 3. Do složky, kde máte soubor cedserver.exe, si následně nakopírujte soubory statiku a mapy, které chcete upravovat a ještě soubory radarcol a tiledata. Soubory naleznete ve Vaší instalační složce s UO nebo Života v Bradavicích.
  • map0.mul
  • radarcol.mul
  • staidx.mul
  • statics0.mul
  • tiledata.mul
 4. Pokud složka vypadá jako na následujícím snímku, spusťte soubor cedserver.exe (třeba dvojklikem).

Následně se Vám zobrazí černé okno konzole cedserveru, dotazující se na číslo portu, na kterém má server poslouchat. Pokud nevíte co to port je a ani nemáte důvod zadávat cokoliv jiného, s klidným srdcem stiskněte enter a použije se výchozí číslo portu 2597.

cedserver2

Několik dalších dotazů se týká cest k souborům, které chceme upravovat. Vzhledem k tomu, že jsme si chytře umístili soubory do stejné složky, kde máme samotný cedserver.exe, můžeme dávát pouze enter.

cedserver3

Enter

cedserver4

Enter

cedserver5

Enter

cedserver6

Enter

cedserver7

Následují dva dotazy na velikost mapy. Pokud upravujete mapu Ultima Online Mondain’s Legacy nebo ŽvB, můžete je opět s klidem odenterovat a použije se výchozí velikost.

cedserver8

Enter

cedserver9

Nyní se už dostáváme k vytvoření uživatelského účtu s nejvyššími pravomocemi. Zadejte požadované uživatelské jméno a odenterujte. Já zadal eskymak, co jiného.

cedserver10

Další dotaz je na požadované heslo k tomuto účtu, zadejte co chcete, hlavně si to pamatujte. Heslo se při psaní nijak nezobrazuje, pište tedy tak, ať neuděláte překlep!

cedserver14

Po odentrování zadaného hesla, pokud jste zadali vše správně, se zobrazí následující informace. Znamená to, že cedserver úspěšně naběhl a běží. Ze steného počítače se můžete CentrEd klientem připojit na adrese 127.0.0.1 v kombinaci se zvoleným portem, v našem případě 2597.

cedserver11

Pokud v posledním kroku konfigurace zobrazí toto okno, můžete ho s klidnem odsouhlasit. Povolíte tak port ve Windows Firewallu a pokud máte veřejnou IP adresu a správně nakonfigurované přesměrování tohoto portu na routeru, můžete se na cedserver připojit i přes internet. Nebo někdo další… 🙂

cedserver12

Za okamžik po dokončení konfigurace se vytvoří konfigurační soubor cedserver.XML obsahující uložená nastavení. Po dalším spuštění cedserveru se Vás již víckrát na nic nedotazuje a načte nastavení právě z tohoto souboru. Pokud potřebujete nastavení odstranit a začít znovu, smažte právě tento soubor.

Jak nakonfigurovat CentrED klienta pro připojení k serveru se dozvíte v níže odkazovaném článku. Opakuji, že pokud server a klient běží na stejném počítači, použijete adresu 127.0.0.1 a Vámi zvolený port (2597). Samozřejmě také použijte zvolené uživatelské jméno a heslo. 

http://blog.eskymak.eu/ultima-online/navod-jak-zprovoznit-centred-client/

Cedserver musí být při stavění spuštěný.

Pokud se chcete připojit na cedserver připojit z vnější přes internet, ujistěte se že Vás neblokuje žádný firewall, máte přesměrovaný zmíněný port na routeru na lokální IP adresu počítače kde cedserver běží, například 192.168.1.100, a že máte veřejnou IP adresu. Více informací v manuálu od Vašeho routeru a u poskytovatele internetu.

Vaši IP můžete zjistit třeba na www.mojeip.cz

Tak hodně zdaru, ať se daří.

 1. Ďakujem, teraz to možno zvládnem, teda dúfam 🙂

  Vodáčku-Eskymák.. vyhladáv vám video kde som videl hrať slepicu Minecraft xDDD

 2. Ahoj, mám menší problémik. Keď spustím cedserver, odenterujem tie vec, zapišem meno a heslo, dám enter a to okienko mi zmizne. A to pri každom spustení. A CentrED ma bez toho nepustí.

  • Hoj, pokud spadne cedserver a nastavení se neuloží, podívej se, zda se vytvořil soubor cedserver.XML. Pokud ano, smaž ho. Pokud se nevytvořil, pravděpodobně se vytvořit nemohl, protože je něco špatně. Například cedserver nemá oprávnění zapisovat do složky, ve které se nachází. Ujisti se, že máš cedserver.exe ve složce, kam má právo zapisovat běžný uživatel, který ho spouští (ty). Zkus ho dát třeba do dokumentů.

   Dyštak mi napiš, kde máš cedserver.exe umístěn. Nebo máš stejně jako já v C:\cedserver\cedserver.exe?

    • Aha, cedserver ti nejde nahodit, něco napíše a zavře se. Spusť příkazový řádek, přetáhni do něj cedserver.exe, aby se tam napsala jeho cesta a dej enter. V příkazovým řádku zůstane napsaný to co cedserver napíše předtím, než se zavře. Z toho snad zjistíme, proč to nejde, takže dodej screenshot.

     btw, zkusil bych odinstalovat avast a nepoužívat sr@čky od IObitu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>