Nevím kolik je na internetu návodů na stavění v UO, nevím kolik na CetrEd, kolik jich je v češtině a už vůbec nevím kolik z nich je něčemu. Vím jediné, jeden hodlám vytvořit.

O Stavění by se dalo napsat mnoho a tak si toho také tolik mnoho napíšeme. A možná ještě víc. Ale postupně! Budeme si muset povědět jak ovládat CentrEd, klíč k tomu všemu, představit základní pravidla Stavění a postrašit vás nejčastějšími chybami. Taky se podíváme na estetickou a architektonickou stránku věci, protože bez té se neobejde stavitel jakékoliv úrovně a i kdyby chtěl jen sázet stromy, tak to musí nějak, ideálně skvěle, vypadat. Zatímco bez technických znalostí budete páchat hrozný chyby, stavby se vám budou rozpadat či naopak nějak boptnat, bez  estetického cítění můžete udělat vše správně a přesto se nebude dát na vaše výtvory koukat, natož aby je někdo používal. Každopádně i bez estetického cítění můžete být užiteční, plnit rozličné úkoly dle přesného zadání, ale pravděpodobně nikdy nebudete schopni samostatné práce od návrhu po realizaci. Ke Stavbám “na klíč”, což je většina staveb které členové ST provádí, je prostě potřeba obojí. Pochopitelně si asi teď říkáte, že nic neumíte a o většině zmíněných věcí nemáte ani páru. Proto začínám tento seriál, ve kterém se naučíte co neumíte a snad v sobě objevíte to, o čem zatím nevíte že máte, protože všechno není jen otázkou učení. Na první díl se podíváme již brzy a snad jsou moje zkušenosti a odvedená práce, předběžnou zárukou jeho vysokých kvalit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>